top of page
3PlanetaVoyager.jpg
LogoIcon.png
Title.png

Jednym zdaniem: Stworzyć nowatorski portal i aplikację z audiowizualnymi (film i słuchowiska) przewodnikami po krajach trzeciej planety od słońca (i.e Ziemia). Poprzez uczucie zachwytu i głębokiej ciekawości, tworzyć niezapomniane doświadczenia dla turysty/podróżnika i wytwarzać szacunek do danego miejsca, jego kultury, mieszkańców i natury. "Delight and Educate" - jak instruował Einstein.  

szkic w notatniku

Rozwinięcie myśli przewodniej: Przewodniki papierowe mimo swojego niezaprzeczalnego klimatu mają swoje wady: (a) Są nieporęczne (b) Ciężko zawsze mieć je przy sobie (c) Wykorzystują tylko literę do przekazywania treści (d) Trudno je aktualizować. Mój pomysł to stworzyć portal i aplikację gdzie nasi kochani turyści i podróżnicy będą mogli kupić audiowizualne przewodniki po krajach naszej pięknej planety! Będą one (a) Wirtualne (b) Zawsze przy Tobie (c) Wykorzystywać filmy i nagrania audio do przekazywania treści (d) Dużo łatwiejsze w aktualizacji.

 

Nasze przewodniki składać się będą z 4 głównych elementów:

  1.  Wideo-eseje - będą to filmy np. o historii danego kraju/miejsca, tłumaczące jakieś zjawiska (explainery), poradniki itp. itd.

  2.  Mapy - tworzymy interaktywne mapy, na których zaznaczone są Punkty Godne Uwagi, wszelkiego rodzaju trasy, oazy ukryte poza szlakiem, ulubione restauracje  itp. itd.

  3.  Notatki pisemne/rysunkowe - tak będzie można przedstawiać np. proste informacje praktyczne, listy rzeczy do zrobienia/spakowania, przydatne słownictwo itp. itd. Łatwo dostępny format na treść do których się wraca.

  4.  Audiodeskrypcja - mając do dyspozycji smartfony i GPS, można przenieść doświadczenie audiodeskrypcji spotykane np. w muzeach, na dowolne miejsce naszej planety! Wyobraźcie sobie zwiedzanie Angkor Wat z audio-przewodnikiem. Ten element widzę jako wysokiej jakości słuchowiska, które dzięki prostej i łatwej do przyswojenia formie mogą towarzyszyć  podróżnikowi w najpiękniejszych i najbardziej niesamowitych miejscach na Ziemii, nadając im kontekstu i głębii. 

Na przykładzie: "Trekking do Base Campu Everest"

  1.  Wideo-esej - film o historii polskiego himalaizmu, wprowadzający naszego turystę-podróżnika w klimat miejsca do którego ma jechać, rozbudzający w nim poczucie potęgi gór, nadający kontekstu jego wyprawie.

  2.  Mapy - mapa trasy z zaznaczonymi sugerowanymi miejscami noclegu, długością treku danego dnia, miejsc do aklimatyzacji i wycieczek jednodniowych poza szlakiem.

  3.  Notatki pisemne/rysunkowe - notatka jak uniknąć i jak radzić sobie z chorobą wysokościową. Notatka z rozpisaniem dziennych kosztów. Lista rzeczy do spakowania. 

  4.  Audiodeskrypcja - słuchowiska do włączenia w niektórych punktach na treku. Jedno opowiadające o lotnisku w Lukli, jednym z najniebezpieczniejszych na świecie. Kolejne o klasztorze buddyjskim w Tengboche i historii uciekających przez Himalaje tybetańczyków. Następne w Base Campie Everest, opowiadające o tym jak wygląda dalsze wejście już na szczyt Everestu. 

TWORZENIE TREŚCI:

Pomysł jest taki, że portal i appka były by miejscem do sprzedaży kursów i przewodników, tworzonych nie tylko przez Nas, ale również przez twórców/podróżników zapraszanych przez nas, lub takich którzy sami zgłaszali by się ze swoimi pomysłami na przewodnik. Za procent sprzedaży.

 

FORMAT TREŚCI:

Bardziej celowałbym w personalne przewodniki, oparte konkretnie na doświadczeniach twórców. Np. Trek Everest Base Camp śladami Marcina Mossakowskiego, czy Australia vanem w stylu Busem Przez Świat czy Tanzania oczami Globstory. Nie starać się tworzyć ogólnych przewodników po kraju, tylko bardziej o konkretnych doświadczeniach, konkretnych miastach czy miejscach. Mniejsze w skali, głębsze w treści.

 

DODATKOWE TREŚCI:

Na portalu i aplikacji widziałbym również kursy okołopodróżnicze np. "Jak nauczyć się dowolnego języka w 4 miesiące", "Jak zacząć fotografować ptaki", "Poradnik Vanlife'u", kursy gotowania potraw z danego kraju, "Fotografia podróżnicza" itp. itd.

W USA ISTNIEJE PORTAL, NA KTÓRYM SIĘ WZORUJĘ, ZOBACZCIE:

 
Brighttrip.png
bottom of page